Як збільшити термін експлуатації матраца: догляд, чистка, правильне зберігання

Ортопедичний матрац — це ваш глибокий та повноцінний сон, гарна постава, відсутність болю в спині, чудовий настрій зранку. Але не варто забувати про те, що такий виріб потребує регулярного догляду. Саме від правильного зберігання, коректної експлуатації та чищення залежить термін служби виробу. Сьогодні ми розповімо, як доглядати за ортопедичним матрацом правильно: підготували для вас найважливіші поради

Експлуатація ортопедичного матраца: чого варто уникати?

Запам'ятайте основні нюанси, яких слід категорично уникати під час експлуатації матраців будь-якого типу — односторонніх, двосторонніх, Топпер.

Не можна:

  • Зберігати вертикально. Не залишайте ортопедичний матрац в такому положенні довше, ніж на 48 годин.
  • Ставити поблизу джерел тепла — наприклад, біля батареї. Максимальна температура, яка є безпечною для виробів, становить 30 градусів.
  • Зберігати в приміщенні з підвищеною вологістю. Даний показник не повинен перевищувати 60-70%.

    

Також небажано зберігати матрац без наматрацника. Навіщо потрібен наматрацник? Все просто: він захищає виріб від пилу, бруду, вологи. Набагато легше випрати знімний чохол, ніж чистити весь матрац.

Зверніть увагу: ми категорично не рекомендуємо перевищувати максимально допустиме навантаження на спальне місце. Воно розраховується за формулою: ваша вага + 20 кг.

Як доглядати за ортопедичним матрацом правильно

Ортопедичні матраци не вимагають занадто багато догляду: достатньо дотримуватися декількох елементарних правил.

Як доглядати за ортопедичним матрацом:

  • Регулярно перевертайте виріб (для двосторонніх моделей). Перевертати матрац необхідно як на іншу сторону, так і в положенні "голова-ноги".
  • Провітрюйте матрац — періодично (раз у 2-2,5 тижні) залишайте матрац без простирадла, щоб позбутися від сторонніх запахів.
  • Не забувайте про чищення сухим способом — суха чистка пилососом допоможе позбутися від пилу і нескладних плям. Проводити її слід в міру забруднення, або ж раз у 2-4 тижні.
  • Вологе чищення. Допомагає позбутися від складних і в'їдаються плям. Чи не є обов'язковою процедурою: проводиться за потреби.

          

Чи можна здавати матраци в хімчистку? Так, але тільки в разі гострої потребb: не частіше, ніж раз на кілька років. Оскільки професійна хімія впливає на тканину досить агресивно.

Як часто міняти сторону матраца: правила для топперів та матраців "Зима-Літо"

Заміна активного боку — важливий етап правильної експлуатації двостороннього матраца.

Якщо не перевертати матрац, можливі такі проблеми, як:

  • Деформація пружин і наповнювача в місцях максимального тиску тіла.
  • Втрата ортопедичних і анатомічних властивостей виробу.
  • Пошкодження і деформації чохла.
  • Провали, вигини в конструкції, які не підлягають ремонту.

Як часто міняти сторону матраца? Пружинні матраци з двома активними сторонами необхідно перевертати на іншу 1 раз на місяць. Безпружинні матраци та топпери з ефектом "Зима-Літо" — один раз в сезон. Переворот матраців будь-якого типу в положенні "голова-ноги" рекомендуємо проводити не рідше, ніж раз на пів року.

Як правильно прати наматрацник?

Чохол (наматрацник), в більшості випадків, можна прати в ручну та в пральній машині. Це залежить від матеріалу, з якого він виготовлений.

Як прати чохол матраца правильно в залежності від матеріалу:

  • Натуральна бавовна — рекомендована температура води для прання становить 40°C або менше. Натуральні вироби можуть давати усадку, особливо під час першого прання: будьте вкрай обережні. Більшість бавовняних чохлів можна прати в машині.
  • Мікрофібра добре переносить температуру 40-50 ° C, автоматичне прання із середнім віджиманням. Але чохли з такого матеріалу не слід сушити в автоматичній сушці.
  • Поліестер або інший синтетичний матеріал перуть при температурі 50-60° C в пральній машині. Також такі вироби, в більшості випадків, можна гладити.
  • Сумішеві тканини (синтетика + натуральний матеріал) краще прати на делікатному режимі, використовуючи неагресивні засоби побутової хімії. Бажано сушити їх природним способом: автоматична сушка, в більшості випадків, заборонена.

      

Зверніть увагу: якщо чохол пошитий з матеріалів з водонепроникною мембраною, його слід прати виключно на делікатному режимі або вручну. Використовуйте для прання рідкі гелі або капсули. Порошок може забиватися в мембрани та пошкоджувати тканину.

Порада: обов'язково прочитайте інформацію, яка вказана виробником матраца на етикетці. Як правило, там вказані нюанси догляду за чохлом. Враховуючи температурний режим прання.

Підіб'ємо підсумок

За умов правильній експлуатації та дбайливому підходу до чищення, ортопедичний матрац буде радувати вас своєю якістю не один рік. Тому не зберігайте виріб у вертикальному положенні, стежте за температурою та рівнем вологості в кімнаті, не перевищуйте допустиме навантаження на спальне місце. І перевертайте ваш матрац вчасно, якщо він — двосторонній. Це стосується класичних моделей і топперів.

Фахівці компанії "Сімплер" гарантують безкоштовну консультацію щодо вибору ортопедичних матраців, а також із задоволенням поділяться головними правилами догляду за ними. Просто зверніться до нас за номером телефону, який вказано на сайті.