Як правильно утилізувати матрац та чому це важливо

Кожна річ в нашому побуті володіє певним періодом експлуатації. І ортопедичні матраци — не виняток. Так, виріб служить досить довго: до 10-15 років. А іноді — навіть більше. Але день, коли його доведеться утилізувати, все одно настане. Тому дуже важливо знати, як правильно утилізувати ортопедичний матрац, і чи можна це робити. Ми підготували для вас докладну інструкцію.

Чому не можна просто віднести матрац на смітник?

Перше рішення, яке спадає на думку власникам старих матраців — просто винести виріб в сміттєвий бак. Забігаючи наперед: викинути ортопедичний матрац на смітник — погана ідея. У процесі експлуатації накопичується пил, волога, різні запахи — матрац стає сприятливим середовищем для розвитку бактерій і мікроорганізмів. Які небезпечні для здоров'я людини.

Через кілька днів після того, як ви винесли матрац на смітник, він опиниться на міському звалищі. Там пролежить, не розкладаючись, не менше 10 років. Оскільки матеріали, з яких виробляються ортопедичні матраци, розкладаються дуже довго. І, що найнеприємніше — видають бруд, що накопичився в навколишнє середовище. Крім того, ортопедичний матрац може стати причиною пожежі на звалищі: деякі матеріали, піддаючись впливу сонця та реагують з хімічними речовинами, легко займаються

Пам'ятайте: старий ортопедичний матрац — сприятливе середовище для розмноження гризунів (мишей, щурів). Які своєю чергою є рознощиками небезпечних інфекцій.

Як результат: неправильна утилізація ортопедичного матраца — це ризик для навколишнього середовища та екологічної обстановки. Дуже важливо подбати про коректну переробку. Це не так складно, як здається на перший погляд.

Коли потрібно утилізувати матрац?

Термін служби матраца залежить від багатьох факторів. Враховуючи особливості конструкції, тип наповнювача, дотримання або недотримання правил експлуатації, догляду, зберігання, транспортування. Ознаки непридатності ортопедичного матраца до експлуатації:

  • Провали та прогини в конструкції. Можуть бути спровоковані несвоєчасним переворотом виробу, розміщенням на поверхні важких предметів, а також природним зносом.
  • Пошкодження пружинами — ви почали відчувати тиск пружин або помітили, що одна з них пошкодила чохол.
  • Поява неприємного запаху, який не зникає після прання і професійної хімчистки.

    

Природний знос матраца настає, залежно від його виду, цінової категорії та інших чинників, наступає через 5-15 років регулярної експлуатації.

Пам'ятайте: не слід зволікати з утилізацією матраца. Зношений виріб втрачає свої ортопедичні функції — стає непридатним для нормального відпочинку. А бруд, що накопичився в процесі багаторічної експлуатації, може стати причиною алергічних реакцій.

Куди викинути старий матрац: правильні способи утилізації

Існує кілька варіантів, як позбутися від старого матраца. Такий виріб відносять до великогабаритного сміття. Це означає, що найпростіший спосіб викинути його — помістити в спеціалізований контейнер для великогабаритних відходів. Як правило, вони присутні в більшості житлових комплексів. Але такий метод — найменш оптимальний. Як ми вже повідомили вище, в такому випадку матрац буде просто розкладатися на звалищі цілими десятиліттями.

Здача матраца на повторну переробку — правильна альтернатива. Вироби приймаються для утилізації в деякі пункти зі збору сміття (необхідно уточнювати в кожному конкретному випадку) і в компанії, які займаються продажем ортопедичних матраців.

Утилізація матраца — це:

  • Турбота про навколишнє середовище. Виріб переробляється без шкоди для екології та здоров'я людини, не забруднює природу. Утилізація матраца допомагає істотно скоротити кількість побутових відходів, що продукуються людьми щодня.
  • Можливість повторного використання сировини. Матеріали, з яких зроблений матрац, не просто викидаються: вони проходять переробку та можуть бути застосовані для інших цілей.
  • Максимальна безпека — знижується ризик пожежі на звалищі, появи паразитів — мишей та щурів, які переносять небезпечні для людини захворювання.

    

Зверніть увагу: якщо ви здаєте матрац на переробку в магазин, то деякі компанії пропонують вам додаткову знижку на наступну покупку матраца. Виходить дуже вигідно для вас і нешкідливо для навколишнього середовища.

Як відбувається переробка матраців?

Як правило, переробка таких виробів проводиться вручну — через складність конструкції та специфіку певних моделей. У деяких випадках, наприклад на великих підприємствах, також можлива автоматизована переробка.

Технологія утилізації:

  • Виріб розділяється на складові — знімається тканинна оболонка, виймаються пружини (у пружинних моделей), наповнювач.
  • Всі елементи сортуються залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені. Окремо йдуть наповнювачі по групах — кокосова койра, ортопедична піна і так далі. Окремо — тканини для чохлів. Та ще однією групою — металеві компоненти.
  • Всі групи сировини відправляються на повторну переробку. Наприклад, старі пружини переплавляються і часто служать для виробництва нових пружинних блоків. Решта складових — тканина, наповнювач — використовуються для виробництва інших виробів.

Ось і все — ви позбулися ортопедичного матраца! А кожен матеріал, з якого було виготовлено виріб, отримав "друге життя". Тому ми рекомендуємо не викидати старі матраци: здавайте їх на повторну переробку, дбайте про благополуччя своєї сім'ї та про природу. Це набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Компанія "Сімплер" піклується про ваш комфорт і навколишнє середовище. Ми впевнені — дуже важливо переробляти матеріали матраца, а не просто викидати старі вироби. Саме тому наші менеджери із задоволенням проконсультують вас по утилізації матраців та дадуть відповідь на всі запитання.